O nás

Nakladatelství Kartografie PRAHA, a. s., patří mezi významné nakladatelské a vydavatelské instituce v České republice. Vytváří produkty jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost, významný podíl na její činnosti má i produkce map na zakázku pro firmy či veřejnou správu.

Prvopočátky Kartografie PRAHA, a. s., sahají až do roku 1954, kdy byl na základě vládního nařízení k 1. 1. 1954 zřízen Kartografický a reprodukční ústav v Praze. Akciovou společností je nakladatelství od roku 1992. 

Naše produkty

Pro školy

Stěžejní část sortimentu nakladatelství tvoří řada školních atlasů pro výuku zeměpisu a dějepisu. Vedle Školního atlasu světa, vznikla i řada atlasů zaměřených na jednotlivé světadíly a neposledně Školní atlas Česka. Vedle atlasů produkuje nakladatelství řadu nástěnných a příručních map, které pomohou vyučujícím v hodině zvýšit názornost výuky.

Své místo na trhu si nacházíme i s našimi interaktivními atlasy pro čtečku flexibook

Veškerá tvorba pro školy je podpořena portálem ŠkolníMapy.cz, kde naleznou učitelé a žáci doplňující mapové podklady, informace a mapy ke stažení k jednotlivým školním atlasům, a také mapy on-line.  

Turistické mapy a cyklomapy

Další významnou částí produkce nakladatelství je nabídka pro turisty. Vedle turistických (1 : 50 000 a 1 : 100 000) a cykloturistických (1 : 70 000) map nabízíme unikátní řadu map tematicky zaměřených. Pomocí tematických map obsahujících vkusné ilustrace získáte přehled o konkrétních tématech české historie a kultury. Vybrat si můžete např. mapu rozhleden, hradů a zámků či přírodních památek. Z méně tradičních jmenujme např. mapu židovských památek, mapu folkloru či mapu technických památek. Tradičním produktem nakladatelství Kartografie Praha je oblíbená mapa pivovarů.

Příjemným zpestřením pro turisty, či dárkem pro Vaše blízké může být turistická mapa vytištěná na šátku, která zaujme nejen svým designem, ale především svou dlouhověkostí.

Automapy

Jelikož víme, a pevně věříme, že i v době navigací dá mnoho z vás přednost tištěné mapě, připravujeme pro Vás dlouhodobě kvalitní autoatlasy a automapy Česka. Vycházejí pravidelně v různých formátech i měřítkách tak, aby uspokojily rozdílné potřeby našich zákazníků.

Atlasy a knihy pro veřejnost

Nemyslíme si, že atlas je pouze výukovou pomůckou pro školy, ale považujeme ho za dobrého pomocníka pro každou domácnost. Proto vytváříme i atlasy pro veřejnost opět v mnoha různých formátech, stačí se jen rozhodnout, jaký formát preferujete.

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí, a chcete poradit, kudy a kam, pak se podívejte do nabídky našich průvodců a zahraničních autoatlasů a ve světě se neztratíte.

Mapy na zakázku 

Významnou součástí našeho sortimentu jsou mapy tvořené na zakázku. Mapy Vám vytvoříme přesně podle Vašich představ a především účelu, ke kterému bude mapa sloužit. Můžeme nabídnout skládané turistické a cykloturistické mapy, trhací mapy, plány měst, regionální mapy, průvodce či nástěnné mapy a další, každopádně vše podle Vašich představ a požadavků.

Data na prodej 

Pokud máte dostatek zkušeností, pak je možné si zakoupit naše data a mapu si vytvořit svépomocí. Nabízíme data různých měřítek, v široké škále vektorových, rastrových a databázových formátů.

A to zdaleka není vše…

Pokud o nakladatelství Kartografie Praha, a. s., a jeho činnosti chcete vědět více, neváhejte a obraťte se na nás, rádi Vám naplníme Vaše kartografické sny.


© Kartografie Praha, a. s., 2021
Navrhla a vytvořila