O nás

Jsme významné nakladatelství, jehož kořeny sahají až do roku 1954. Od roku 1992 jsme se stali akciovou společností a od té doby neustále posouváme hranice kvality a inovace.

Co nabízíme?

Naší hlavní činností je tvorba atlasů a map pro školy, i pro širokou veřejnost.

Pro školy

Školám poskytujeme širokou škálu školních atlasů pro zeměpis a dějepis. Včetně Školního atlasu světa a speciálních atlasů zaměřených na jednotlivé světadíly. Kromě toho vytváříme nástěnné a příruční mapy, které oživí výuku a zvýší názornost.

Své místo na trhu si nacházíme i s našimi interaktivními atlasy pro čtečku flexibook

Tvorba pro školy je podpořena portálem ŠkolníMapy.cz, kde naleznou učitelé a žáci doplňující mapové podklady, informace a mapy ke stažení k jednotlivým školním atlasům, a také mapy on-line.  

Pro veřejnost

Atlasy a mapy

Pro veřejnost vytváříme také atraktivní atlasy a nástěnné mapy, které nezapadnou v obývacím pokoji ani kanceláři.

Naším cílem je vytvářet nejen mapy obsahové, ale i designové. I proto vznikl náš projekt Mapisimo.cz, kde naleznete mapy zaměřené na jejich grafické ztvárnění.

Turistické mapy a cyklomapy

Další částí naší produkce je nabídka pro turisty. Vedle turistických (1 : 50 000 a 1 : 100 000) a cykloturistických (1 : 70 000) map nabízíme unikátní řadu map tematicky zaměřených. Pomocí tematických map obsahujících vkusné ilustrace získáte přehled o konkrétních tématech české historie a kultury. Tradičním produktem nakladatelství Kartografie Praha je oblíbená mapa pivovarů.

Najdete u nás i turistické mapy vytištěné na šátku, které zaujmou nejen svým designem, ale především svou dlouhověkostí.

Automapy

I v době digitálních navigací mají tištěné mapy smysl, Připravujeme autoatlasy a automapy Česka v různých formátech i měřítkách tak, aby uspokojily rozdílné potřeby našich zákazníků.

Mapy na zakázku 

Pokud potřebujete mapu na míru, jsme tu pro vás! Vytvoříme mapu přesně podle vašich představ a požadavků, ať už jde o turistické mapy, plány měst, nebo regionální mapy.

Data na prodej 

Pokud máte dostatek zkušeností, pak je možné si zakoupit naše data a mapu si vytvořit svépomocí. Nabízíme data různých měřítek, v široké škále vektorových, rastrových a databázových formátů.

A to zdaleka není vše…

Pokud o nakladatelství Kartografie Praha, a. s., a jeho činnosti chcete vědět více, neváhejte a obraťte se na nás, rádi Vám naplníme Vaše kartografické sny.