444 historických měst a městeček České republiky

Výprodej
150 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Kniha o turistických zajímavostech Česka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Další kniha z populární řady tematických publikací o České republice určená pro širokou veřejnost je tentokráte zaměřena na naše města a městečka.

Česká republika je plná malebných měst a městeček, jejichž krásy jsou často očím široké veřejnosti schovány. Nový lexikon Kartografie PRAHA si klade nemalý cíl, a to některé tyto krásy všem turistům, cestovatelům i milovníkům naší krásné vlasti ukázat. Listováním ve výpravné publikaci a čtením poutavého textu objevíte nejen mnoho nových informací, ale podrobněji poznáte i místa, která již dobře znáte.

Kniha se skládá z textové a mapové části. Autory textové části je dvojice Vladimír Soukup a Petr David, obsahuje celkem 224 stran poutavého a zajímavého čtení o českých městech a městečkách. Text je zaměřen na historii i současnost, pověsti a příběhy, zajímavosti i turistické atrakce. Obsahuje u každého města a městečka stručnou historii, popis stavebních a historických památek, tradice či zajímavé akce ve městě; autoři zpestřili texty poutavými příběhy, pověstmi a zajímavostmi, které se k danému městu vážou; nechybí informace, jak se do města dostat a kde zaparkovat. Nevšední zážitek z publikace ještě umocňují krásné barevné fotografie, kterých je v knize více než 420.

Mapová část se skládá z autoatlasu České republiky v měřítku 1 : 200 000. V mapě jsou vyznačena všechna popsaná města a městečka, následuje rejstřík všech hesel a podhesel a závěr publikace tvoří reklamní prezentace jednotlivých měst.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výprodej – cestopisy
ISBN: 80-7011-741-9
EAN: 9788070117415
Formát: 210 × 297 mm
Vazba: pevná (V8a)
Vydání: 2004 (1. vydání)
Stránky: 288

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: